Friday, December 9, 2022

सुर्खेतबाट प्रदेशसभामा माओवादीका विष्ट विजयी

८ मंसिर, सुर्खेत । सुर्खेत निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ प्रदेशसभा (२) मा नेकपा माओवादी केन्द्रका बिन्दमान विष्ट विजयी भएका छन् । उनले नेकपा एमालेका ताराकेशर गौतमलाई ४ हजार ५७५ मतान्तरले पराजित गरेका हुन् ।

कुल ३१ हजार ६८२ मत खसेकोमा विष्टले १३ हजार ९०९ मत ल्याउँदा उनका प्रतिस्पर्धी एमालेका गौतमले ९ हजार ३३४ मत पाए । विष्टविरुद्ध उम्मेदवारी दिएका एकीकृत समाजवादीका मोहनसिंह बडुवालले ६ हजार २१४ मत प्राप्त गरे ।

विष्ट ०७४ को निर्वाचनमा पनि सोही क्षेत्रबाट १५ हजार ६४८ मतसहित विजय भएका थिए । कर्णाली प्रदेश सरकारको पूर्व अर्थमन्त्री समेत रहेका विष्ट माओवादी केन्द्रको तर्फबाट भावी मुख्यमन्त्रीका रुपमा आफूलाई दावी गर्दै आएका छन् ।

उनी सुर्खेत जेलब्रेकका एक कमान्डर पनि हुन् । विद्यार्थी छँदादेखि नै माओवादीले सुरु गरेको जनयुद्धमा हामिएका विष्ट २०३६ सालमा कालिकोटमा जन्मिएका हुन् । हाल उनी सुर्खेतको बराहताल गाउँपालिका–१ स्थायी बासिन्दा हुन् ।

मानविकी तथा राजनीतिक शास्त्रमा स्नातक गरेका विष्ट माओवादीभित्र इमानदार, कर्तव्यनिष्ट र बौद्धिक नेताका रुपमा परिचित छन् ।

 

 

 

window.fbAsyncInit = function () {
FB.init({
appId: ‘280041239029772’,
xfbml: true,
version: ‘v2.7’
});
};

(function (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) {
return;
}
js = d.createElement(s);
js.id = id;
js.src = “https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments